دوره ی صفر تا صد شبیه سازی با Arena

نرم افزار ارنا را می توان به جرات یکی از قدرتمندترین نرم افزار ها در حوزه ی شبیه سازی گسسته نامید. این نرم افزار دارای پانل های مختلفی است که قابلیت مدلسازی انواع سیستم های گسسته و پیوسته را به کاربر می دهد. همچنین نرم افزار ارنا دارای انواع ابزار های تحلیلی برای تحلیل داده های ورودی، خروجی و تعیین بهترین سناریو می باشد. از جمله این ابزار ها Input Analyzer، Output Analyzer، Process Analyzer می باشد. همچنین ابزار OptQuest برای یافتن بهترین سناریو در نرم افزار ارنا بکار گرفته شده است

دوره ی شبیه سازی با آرنا
دوره ی شبیه سازی با نرم افزار ED

دوره ی شبیه سازی با ED

یکی از نرم افزار های شبیه سازی گسسته نرم افزار ED می باشد. این نرم افزار به صورت شی گرا (Object-Oriented) می باشد. در این نرم افزار کاربر تنها کافی است اتم ها را وارد مدل نموده و درگاه های خروجی و ورودی ان اتم را مشخص نماید.نرم افزار ED دارای قدرت بسیاری برای مدل سازی انواع سیتم های لجستیک نظیر لیفتراک ها، نقاله ها و ربات ها می باشد و می تواند این عناصر را با سطح بالایی از جزییات مدلسازی نماید. همچنین یکی از نقاط قوت نرم افزار ED انیمیشن سازی سه بعدی آن می باشد که به صورت خودکار پس از ایجاد مدل دوبعدی ایجاد می گردد. این نرم افزار برای شبیه سازی سیستم های تولیدی و انبار داری به شدت توصیه می گردد.

دوره ی شبیه سازی با Flexsim

یکی از نرم افزار های شبیه سازی گسسته نرم افزار Flexsim می باشد. این نرم افزار در سال 2003 توسط شرکت محصولات نرم افزاری Flex Sim به بازار عرضه شد. این نرم افزار به صورت شی گرا (Object-Oriented) می باشد. این نرم افزار به صورت خودکار انیمیشن سه بعدی را ایجاد می کند. به جرات می توان گفت این نرم افزار بهترین خروجی را در انیمیشن سه بعدی را در میان تمام نرم افزار های این حوزه در اختیار کاربر قرار می دهد. این نرم افزار برای مدلسازی سیستم های تولیدی، انبار داری و بیمارستان ها بهترین گزینه می باشد. 

2020/07/01 06:44:34
دوره ی شبیه سازی Flexsim

چرا شبیه سازی ؟!!

سوالی که ذهن اکثر مهندسین و مدیران عزیز را درگیر نموده است، این است که چرا شبیه سازی یک راه کار بینظیر در حل مسایل پیچیده ای نظیر لجستیک، انبار داری و سیستم های تولیدی و خدماتی می باشد. من در این ویدیو پیرامون این موضوع و مزایای هریک از نرم افزار های شبیه سازی صحبت خواهم کرد. و همچنین سعی دارم تا برای هر یک از سیستم های خاص نظییر انباداری، بسته بندی، تولیدی، مراکز تماس، بیمارستان ها و لجستیک بسته ی نرم افزاری مناسب را خدمتتان معرفی نمایم.

دوره ی رایگان نرم افزار ارنا

دوره ی مقدماتی و رایگان نرم افزار Arena

این دوره بصورت کاملا رایگان برای علاقمندان به شبیه سازی تهیه شده است. این دوره شامل 11 جلسه می باشد.

نرم افزار ارنا یکی از نرم افزار های شبیه سازی قدرتمند برای مدل سازی انواع سیستم های تولیدی، خدماتی و لجستیک می باشد. در این دوره پیرامون مهمترین و ابتدایی ترین ماژول ها و دیتا مازول های نرم افزار ارنا صحبت خواهیم کرد.

دوره ی شبیه سازی Show Flow

دوره ی رایگان نرم افزار Show Flow

این دوره بصورت کاملا رایگان برای علاقمندان به شبیه سازی تهیه شده است.

نرم افزار Show Flow یکی دیگر از نرم افزاهای شبیه سازی است . این نرم افزار شامل عناصر ساده ای است که می توان به کمک آنها سیستم های تولیدی را بخوبی شبیه سازی نمود. در این دوره پیرامون تمام عناصر این نرم افزار و زبان برنامه نویسی TLI صحبت خواهیم کرد.

ویدیو های رایگان شبیه سازی
مقالات شبیه سازی
پروژه های شبیه سازی
نرم افزارهای شبیه سازی

ما را دنبال کنید 🙂

null
null
null
null
null