معرفی ماژول Label و Go to label در نرم افزار ارنا ورژن 15

مقدمه

در ورژن 15 نرم افزار ارنا قابلیت ها و ماژول های مختلفی به نرم افزار ارنا افزوده شده است. این قابلیت ها سبب افزایش کارایی این نرم افزار گشته است. ورژن قبلی نرم افزار تنها نسخه ی 32 بیتی در دسترس بود ولی در ورژن جدید نسخه ی 64 بیتی نیز افزوده گردیده است. یکی از ماژول های جدیدی که به ورژن جدید نرم افزار اضافه شده است، ماژول Label و Go to label می باشد.

نرم افزار ارنا
نرم افزار ارنا

چرا ماژول Label و Go to label  نیاز است؟

یکی از مشکلاتی که در نسخه های قبلی نرم افزار ارنا وجود داشت این بود که در شبیه سازی سیستم های پیچیده، تعداد ماژول های زیادی استفاده می گردید. گاهی اوقات موجودیت ها نیاز است که از بخشی از مدل به جای دیگری از مدل هدایت گردند. این هدایت موجودیت ها در نسخه های قبلی تنها با ابزار Connect صورت می گرفت.

این اتصالات سبب پیچیده شدن و تودر توشدن اتصلات بین ماژول ها می شد. این امر تحلیلگر را دچار سردرگمی می نمود و جریان موجودیت ها را دچار ضعف می کرد. در نسخه ی جدید ارنا می توان این اتصالات را به کمک ترکیب دو ماژول فوق انجام داد. استفاده از این دو ماژول بسیار ساده می باشد و از بروز مشکل ذکر شده پیشگیری می نماید.

تنظیمات ماژول فوق

این دو ماژول بسیار ساده می باشند. در همگام استفاده از این دو ماژول بایستی به توالی این دو ماژول توجه کرد. ابتدا بایستی از ماژول Go to Label استفاده کرد و پس از آن تعیین نمود که موجودیت وارد شده به این ماژول بایستی به کدام ماژول Label هدایت گردد.

  برای دانلود و مشاهده ی نحوه ی نصب نرم افزار ارنا، ویدیوی آموزشی ” نحوه ی نصب نرم افزار ارنا” را ملاحظه فرمایید.

اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید