تغییرات ماژول Process در نرم افزار ارنا ورژن 15

مقدمه ای بر نرم افزار ارنا ورژن 15

نرم افزار ارنا ورژن 15 با تغییرات زیادی همراه بوده است که سهولت استفاده و عملکرد کلی را افزایش می دهند. یکی از این تغییرات در ماژول Process می باشد. نسخه ی جدید ارنا اکنون 64 بیتی است که این بدان معنی است که کاربران اکنون می توانند مدل های شبیه سازی با اندازه های بزرگتری را به کمک نرم افزار ارنا بسازند. در واقع اکنون نرم افزار ارنا قادر است تا تعداد 320 میلیون موجودیت را در درون خود پردازش نماید.

    تغییرات ماژول Process

در ورژن های قبلی نرم افزار ارنا، ماژول Process زمانی که نوع منطق را Seize/Release  انتخاب می گشت، فیلد Quantity نمایش داده می شد. این فیلد در نرم افزار ارنا ورژن 15 به Units to Seize/Release تغییر نام داده شده است تا از سردرگمی کاربران جلوگیری گردد. چرا که اکثر کاربران این فیلد را با تعداد واحد منابع یکسان فرض می کردند.

ماژول Process
ماژول Process

در واقع فیلد Units to Seize/Release در ماژول فوق تعداد واحدی از ظرفیت منابع را مشخص می نماید که توسط موجودیت وارد شده به این ماژول اشغال می گردد. فرض نمایید ظرفیت یک منبع 5 واحد باشد. سه موجودیت نیز داریم که به ترتیب هر کدام 2، 3 و 1 واحد از ظرفیت منبع مذکور را اشغال می نمایند. اگر موجودیت دوم وارد ماژول Process گردد بایستی مقدار فیلد Units to Seize/Release را برابر با مقدار 3 قرار دهیم. درنتیجه تنها 2 واحد از ظرفیت منبع باقی خواهد ماند.

 

برای دانلود و مشاهده ی نحوه ی نصب نرم افزار ارنا، ویدیوی آموزشی ” نحوه ی نصب نرم افزار ارنا” را ملاحظه فرمایید.

اشتراک گذاری:

پاسخی بگذارید