نرم افزار شبیه سازی http://therockandrollcircus.co.uk/?rok3ogk=Buy-Xanax-Nj/ Witness یکی از نرم افزار های شبیه سازی گسسته می باشد. این نرم افزار توسط شرکت لنر(lanner) طراحی و توسعه یافته است. این نرم افزار دارای امکانات بسیاری برای شبیه سازی انواع سیستم های گسسته و پیوسته را داراست. در واقع به کمک کتابخانه ی عناصر این نرم افزار می توان انواع سیستم های تولیدی، لجستیک و خدماتی را شبیه سازی و بهینه سازی نمود. پیش از اینکه به این نرم افزار بپردازیم، سوالی که امکان دارد برای شما دوستان پیش بیاید این است که شبیه سازی گسسته چیست؟

نرم افزار شبیه سازی witness

http://dollshouseonthehill.co.uk/?llsold4f=Buying-Xanax-Online-Reviews شبیه سازی گسسته چیست؟

http://ahurabuilders.com/?arufij3j=Alprazolam-Cheap شبیه سازی گسسته (DES) عملکرد یک سیستم را به عنوان یک توالی (گسسته) از رویدادها در زمان مدل می کند. هر رویداد در یک لحظه خاص در زمان رخ می دهد و نشانگر تغییر وضعیت در سیستم است. به صورت مثال ورود مشتری جدید به بانک را می توان یک رویداد تلقی نمود که سبب تغییر وضعیت سیستم می گردد. فرض می شود بین وقایع متوالی، هیچ تغییری در سیستم رخ نمی دهد. بنابراین زمان شبیه سازی می تواند به طور مستقیم به زمان وقوع رویداد بعدی بپردازد، که پیشرفت زمان بعدی رویداد نامیده می شود. در تمام نرم افزار های شبیه سازی گسسته، اگر رخدادی در یک بازه ی زمانی خاصی اتفاق نیوفتد، ساعت شبیه سازی دچار پرش می شود و به زمان رخداد بعدی می پردازد.

در Xanax Australia Buy Online شبیه سازی پیوسته، حالت سیستم به طور مداوم با گذشت زمان بر اساس مجموعه ای از معادلات دیفرانسیل که نرخ تغییر متغیرهای حالت را تعریف می کنند تغییر می کند.

امکانات عمومی نرم افزار شبیه سازی Xanax For Dogs Online witness

استفاده از کتابخانه ای عناصر

در http://mtnsoles.com/?4f6=6a نرم افزار شبیه سازی http://loveexeter.com/new-here Witness مدل ها به کمک عناصری که در تبهای مختلف نظییر basic، transport و … قرار دارند، ایجاد می گردند. البته می توان گفت در تمام نرم افزار ها از عناصر مختلفی که در کتابخانه ی نرم افزار وجود دارد برای شبیه سازی استفاده می شود. برخی این عناصر را اتم، برخی دیگر ماژول و برخی از نرم افزار ها نیز نام عنصر را برای این مورد قرار داده اند.

نرم افزار شبیه سازی Witness
نرم افزار شبیه سازی Witness

Buy Discount Xanax انیمیشن سازی دو بعدی و سه بعدی

گرافیک ها برای ارتباط و پذیرش مدل بسیار مهم هستند . http://spanda.org/musike.html نرم افزار شبیه سازی Ordering Xanax From Mexico Witness اجازه می دهد تا از بسیاری از قالب های گرافیکی مختلف با گزینه های برداری و bitmap استفاده کنید. به کمک این نرم افزار می توان انیمیشن دو بعدی و سه بعدی قدرتمندی ایجاد نمود. نرم افزار هایی نظیر نرم افزار Arena،Flexsim یا ED نیز قادر به انیمیشن سازی سه بعدی می باشند.

البته در نرم افزار ارنا این انیمیشن سه بعدی به صورت خود کار ایجاد نمی گردد و تحلیلگر بایستی انیمیشن سه بعدی را خود شخصا ایجاد نماید ولی در نرم افزار ED یا Flexsim این انیمیشن های سه بعدی به صورت خودکار (بدون هیچ زحمتی!!!) با ایجاد مدل دو بعدی ایجاد می گردند.

نتایج مد نظر کاربر

این بخش جزء کلیدی ترین بخش های هر نرم افزار شبیه سازی محسوب می گردد. در نرم افزار شبیه سازی Witness نتایج بسیاری را می توان به صورت نموداری و گرافیکی از سطح مدل جمع آوری نمود. در نرم افزار Arena امکان ایجاد نتایج مد نظر کاربر به کمک عبارت سازها به سادگی هر چه تمام تر ایجاد شده است که به جرات می توان گفت یکی از نقاط قوت نرم افزار آرنا همین موضوع می باشد.

امکان تبادل اطلاعات با نرم افزارهای آفیس

در نرم افزار های شبیه سازی قدرتمند جهان این گزینه وجود دارد و تمام نرم افزارهای قوی قدرت تبادل اطلاعات را با نرم افزار Excel را فراهم آورده اند (نظیر ED، Arena و Flexsim). نرم افزار شبیه سازی Witness نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بهینه یابی در نرم افزار شبیه سازی Witness

یکی از ابزارهای مهم در نرم افزارفوق ابزار Witness Optimizer می باشد. این ابزار امکان تعیین محدودیت ها و تابع هدف را به کاربر می دهد و به کمک الگوریتم هایی نظیر جستجوی ممنوعه (Taboo Search) یا شبیه سازی تبرید (Simulated Annealing) بهترین سناریو را برای مدل تحت بررسی می یابد. البته در این نرم افزار امکان تعریف الگوریتم های بهینه یابی مختلف و مد نظر کاربر نیز وجو دارد. در چند نرم افزار دیگر نظییر نرم افزار Arena امکان بهینه یابی به کمک ابزار OptQuest وجود دارد.

استفاده از زبان برنامه نویسی 

در نرم افزار شبیه سازی Witness امکان برنامه نویسی با زبان های C++, C#, VB.net, Java, Python, Javascript و … فرآهم شده است.

خب تا اینجا در مورد امکانات عمومی این نرم افزار صحبت کردیم. همونطور که دیدید این امکانات بین تمام نرم افزار های شبیه سازی دنیا کم و بیش وجود داشت و جزء مهمترین بخش های نرم افزارهای این حوزه تلقی میشه. حالا بریم سراغ امکانات خاص این نرم افزار.

نرم افزار شبیه سازی witness و پروژه های شش سیگما

نرم افزار شبیه سازی Witness به روشهای مختلفی به تجزیه و تحلیل شش سیگما کمک می کند. سه مورد مهم از این موارد به شرح زیر است:

  • جدول احتمال نرمال Six Sigma در WITNESS تعبیه شده است. بنابراین هر شاخصی را می توان به تعداد شش عیب در هر میلیون فرصت (DPMO) تبدیل کرد.
  • WITNESS Optimizer شامل یک الگوریتم ویژه Six Sigma است.
  • تمام گزارشات WITNESS یک دکمه MINITAB را مستقیماً در کنار صفحه جداول نشان می دهد. یک کلیک روی این دکمه ، داده  ها را در یک برگه جدید MINITAB برای تجزیه و تحلیل بیشتر کپی می کنند.

شبیه سازی یک روش عالی برای متخصصان Six Sigma است تا تأثیر پیشنهادات خود را محاسبه کرده و اطمینان حاصل کنند که از تأثیر آن در خط انتهایی استفاده می شود.

یکی از مزایای مهم این نرم افزار همین مورد فوق می باشد. در سایر نرم افزار های مشابه شخصا با این مورد برخورد نکرده ام!!!